Linda Loudermilk – Vivienne Westwood ekologicznej mody

« Przejdź do listy artykułów

Linda Loudermilk – Vivienne Westwood ekologicznej mody

Eko-projektantka Linda Loudermilk została okrzyknięta przez magazyn W jedną z 20. najchętniej oglądanych twórców i innowatorów eco fashion. Magazyn Elle nazwał jąVivienne Westwood mody ekologicznej”. Linda tworzy modę nowoczesną, luksusową, a przy tym ekologiczną. Dzięki swoim rewolucyjnym projektom Linda nadaje eko modzie nowy wyraz – zabawny, intrygujący, ale i seksowny.

Linda postawiła sobie za cel nie tylko jakże sztampową „zmianę świata”, ale także nas samych – konsumentów. Twierdzi, że nasze codzienne wybory powinny być jasno sprecyzowane i świadome, aby wyrazić swego rodzaju wdzięczność dla planety, na której wszyscy przecież żyjemy.

 

6 lat temu Linda zaczęła tworzyć projekty na najwyższym poziomie, lecz jak sama stwierdziła, było to jedynie tworzenie piękna bez duszy. Od tego momentu jej kolekcje były tworzone z myślą o zmianie, jakiej chciała dokonać w ludziach. Z wielką pasją i motywacją rozpoczęła poszukiwanie materiałów produkowanych bez użycia pestycydów i innych substancji chemicznych. Linda współpracuje wyłącznie z producentami, którzy mogą poszczycić się swoimi ekologicznymi wyrobami, ale także świadomością i chęcią szerzenia eko mody.

 

Linda jest pierwszą projektantką, która połączyła ze sobą, kiedyś jakże odrębne, dwa pojęcia – ekologia i moda. Jej kolekcje są innowacyjne i wyszukane, zdecydowanie dla wymagających miłośników mody. Do wyrobu swoich małych dzieł sztuki używa bambusa, SeaCell® (wodorosty) oraz Ingeo ™(kukurydza). To jest jej sposób na personalizację piękna planety - komponując jej niezwykłe dary i swoje awangardowe pomysły, tworzy unikatowe, ręcznie wykończone projekty.

 

Świadomość ekologii i eko mody na świecie jest coraz większa, ale dzięki takim projektantom jak Linda Loudermilk ten rozwój jest coraz szerszy i bardziej świadomy.

 

Źródło: http://www.lindaloudermilk.com/bio.html

http://www.boredpanda.com/fashion-illustrations-flower-petals-grace-ciao/