Stop pracy dzieci!

« Przejdź do listy artykułów

Stop pracy dzieci!

Jak często kupując nowy t-shirt zastanawiamy się jaką drogę przebył zanim do nas trafił? Jakie środki zostały użyte do jego produkcji? Czyje ręce go uszyły i czy były to ręce dzieci?

 

Koniecznym jest również zwrócenie uwagi na ludzi pracujących przy produkcji odzieży. Bardzo często są to osoby wykorzystywane do pracy ponad ich siły, a miesięczna pensja i tak nie pozwala na pozbycie się statusu biedaka. Szacuje się, że około 20 milionów ludzi, którzy pracują przy produkcji odzieży zarabia 20 centów na godzinę. Ich miesięczne wynagrodzenie to około 60$.

 

Organizacja pozarządowa – ActionAid – zajmująca się walką z biedą, przedstawiła raporty, które ukazują procentowy zysk osób zaangażowanych w kolejne etapy tworzenia ubrań. 70% dochodu należy do producenta, 27% do dostawcy i tylko 3% do osób, które wykonały konkretną część garderoby.
Istotne jest również, aby wspomnieć o dzieciach. W samych Indiach odnotowano zatrważającą liczbę dzieci poniżej 14 roku życia, które zmuszane są do pracy – ponad 55 milionów.

 

Pamiętajmy nie tylko o osobach, które pracują przy produkcji ubrań, ale także o nas samych. Wiesz, że wylanie na dorosłego mężczyznę łyżeczki chemikaliów wykorzystywanych do produkcji jednego t-shirta może go zabić? Mimo że zbiory bawełny nieorganicznej to tylko 2,5% wszystkich zbiorów na świecie to do ich produkcji zużywa się aż 20% insektycydów i 10% pestycydów!

 

My oferujemy Ci odzież w 100% ekologiczną, posiadającą niezbędne certyfikaty. Przy produkcji nie pracują dzieci, a pensja pracowników pozwala im na godne życie. Kupuj świadomie i zapoznaj się z ofertą cottonwood już dziś :)