Równowaga w modzie

« Przejdź do listy artykułów

Równowaga w modzie

odzież ekologiczna

Wraz z rosnącym zainteresowaniem eko produktami, rośnie również zainteresowanie równowagą w modzie.

Mając na uwadze tę właśnie równowagę, coraz więcej projektantów wprowadza produkty dla osób ekologicznie świadomych. Tendencja ta może okazać się długotrwała, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę popularność produktów proekologicznych.

 

Earth Pledge – organizacja non-profit zobowiązała się do promowania zrównoważonego rozwoju i jak twierdzi „aż 25% światowego zasobu pestycydów jest zużywane do tradycyjnie produkowanej bawełny. Powoduje to nieodwracalne szkody dla ludzi i środowiska.”

 

Projektanci również coraz częściej sięgają po materiały ekologiczne, ale czy można zrobić z nich coś modnego? Oczywiście, ale większym kosztem. Potrzeba wysiłku, żeby zminimalizować szkody dla środowiska, sama produkcja i wysyłka to również wielki wydatek. I jest to znacznie droższe niż produkcja konwencjonalna.

Pomimo wysokich kosztów, odzież ekologiczna zdobywa coraz więcej uwagi ze strony show biznesu. Stella McCartney, Bono, Natalie Portman, Cameron Diaz, Jennifer Aniston i Salma Hayek to między innymi oni stawiają na przyjazne dla środowiska i w 100% naturalne projekty.

 

Źródło:

http://greenhomeauthority.com/eco-friendly-fashion/