Przyjazna bawełna organiczna

« Przejdź do listy artykułów

Przyjazna bawełna organiczna

Bawełna organiczna uprawiona jest na ekologicznych plantacjach. Nie stosuje się tam żadnych chemicznych środków ochrony roślin czy nawozów, co powoduje, że w materiale nie kumulują się szkodliwe dla zdrowia substancje. Taką bawełną zbiera się ręcznie i myje wyłącznie w łagodnych, naturalnych środkach, dzięki czemu jest w przyszłości trwalsza. Podobnie nie stosuje się do koloryzacji sztucznych barwników, które mogą osłabiać włókna bawełny.

Ekologiczne uprawy bawełny zyskują certyfikaty, które zobowiązują do dbałości nie tylko o środowisko, ale i człowieka. Gleba na ekologicznej plantacji, nie może przez trzy lata przyjmować chemicznych substancji. Dopiero po takiej kwarantannie, właściciel otrzymuje zezwolenie na uprawienie bawełny. Przy jej produkcji nie używa się chemicznych pestycydów, które stanowią zagrożenie dla pracowników. Dlaczego warto przyglądać się metce ubrań i sprawdzać jakość bawełny koszulek, które kupujemy? Bawełna organiczna cechuje się wyjątkową miękkością. Jest bezpieczna dla skóry, dlatego nie uczula alergików. To materiał, który oddycha, zapewniając jednocześnie ciepło. Poleca się go wszystkim, którzy cenią sobie komfort użytkowania.

t-hirt oversize
męska bokserka
koszulka damska z długim rękawem

Ubrania z bawełny organicznej są trwalsze od tych z bawełny konwencjonalnej. Kolory są żywe, a koszulki nie deformują się po praniu. Kupując taki t-shirt, możesz po prostu mieć pewność, że będziesz się nim cieszył przez długi czas. Wybieraj świadomie – pomyśl, że uprawy, które nie są ekologiczne, szkodzą ekosystemowi – zatruwają zbiorniki wodne i przyczyniają się do śmierci zwierząt. Koszulki barwione w sposób sztuczny często zawierają w swoim składzie miedź, cynk i inne metale ciężkie, które jak wiadomo – są szkodliwe. Producenci odzieży decydujący się na takie „uszlachetnianie” ubrań, nie mogą zapewnić, iż materiał, który został poddany działaniu substancji ropopochodnych, nie będzie uczulał. Chociaż jesteśmy przekonani, że bawełna jest materiałem stuprocentowo bezpiecznym nawet dla dzieci, często zapominamy, że plantacje bawełny wykorzystują właśnie dzieci jako tanią siłę roboczą.

Cottonwood oferuje odzież z bawełny organicznej, która tworzona jest z myślą o naturalności. Szanujemy środowisko i człowieka. Bogactwo kolorów i rozmiarów pozwala każdemu wybrać koszulkę czy bluzę w ulubionej kroju oraz odcieniu.