Bawełna organiczna idealna dla dzieci

« Przejdź do listy artykułów

Bawełna organiczna idealna dla dzieci

Wiele rodziców staje przed problemem kupna ubrań dla dzieci, które nie tylko powinny być ładne, ale i wykonane z naturalnych, delikatnych tkanin. Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, które mają kontakt ze skórą dziecka. Sztuczne tkaniny nie tylko nie pozwalają oddychać, ale i mogą uczulać delikatną skórę najmłodszych. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem są ubrania bawełniane. Należy jednak skrupulatnie sprawdzić metkę i upewnić się, że bawełna jest naprawdę naturalna i nie była poddawana chemicznemu barwieniu. Koszulki bawełniane, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, powinny być najwyższej jakości.

Strój dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, tak by nie krępował ruchów dzieci, których ciekawość trudno przecież zahamować. Naturalna odzież dla dzieci nie jest barwiona w sposób sztuczny, dlatego nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Wiemy, że dziecięca skóra jest delikatniejsza i wszelkie reakcje alergiczne mogą pojawiać się już po chwili kontaktu z drażniącą tkaniną. 

organiczna bluza dziecięca
organiczna bluza dziecięca
organiczna bluza dziecięca

Bawełna organiczna, która uprawiona jest na ekologicznych plantacjach nie ma kontaktu z nawozami lub chemicznymi pestycydami, które zatruwają środowisko, wpływają niekorzystnie na zdrowie pracowników plantacji i powodują, że tkanina, z której później produkowane są ubrania, nie jest tak bezpieczna. Odzież naturalna to taka, która zostaje tworzona z szacunkiem zarówno dla natury, jak i ludzi, którzy zajmują się ręcznym zbieraniem bawełny. Na żadnym z etapów produkcji ubrań nie stosuje się chemicznych substancji takich jak wybielacz, formaldehyd odpowiedzialny za to, że tkanina się mniej gniecie czy teflon, który chroni materiał przed wnikaniem plam. Skład bawełny konwencjonalnej niejednego by zaskoczył – tylko bawełna organiczna jest „czysta”.

Oferujemy koszulki i bluzy z bawełny organicznej, które podobają się dzieciom, ponieważ zapewniają komfort użytkowania, nie tracąc jednocześnie na atrakcyjnym wyglądzie. Bogaty wybór kolorów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieciaki lubią żywe, radosne barwy i takie właśnie ubrania proponuje Cottonwood. Świadomość, że zostały stworzone z wysokogatunkowej bio-bawełny pomoże rodzicom w wyborze odzieży, które spełni wymagania nawet najbardziej wymagających. Kolejną zaletą materiału jest bowiem trwałość – koszulki z bawełny organicznej są odporne na wielokrotne pranie, nie deformują się i długo zachowują piękny kolor. Różnicę czuć również w dotyku – t-shirty z bawełny organicznej są wyjątkowo miłe i przyjemne w noszeniu.